Podsumowanie

Media: Strona internetowa, Google

Treść: n/d

Cel: Podniesienie pozycji strony w naturalnych wynikach Google

Pośredni KPI: Wzrost pozycji w Google, zwiększenie liczby odwiedzin, zwiększenie czasu trwania odwiedzin

Efekt: 1 oraz 2 miejsce w Google, odwiedziny: + 61%

Szczegóły

Lokalna firma Nero-Falkowski prowadzi działalność od 7 lat. Mimo posiadania strony nie była ona jednak odpowiednio wysoko w wynikach wyszukiwania Google po wpisaniu przez użytkownika oczekiwanych fraz kluczowych. Firma zgłosiła się do nas, abyśmy zajęli się tematem.

Strategia składała się z ustalenia słów kluczowych, określenia słów, które są wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby kontaktujące się z firmą, ustalenie zachowań klientów odwiedzających stronę i dopasowania do nich wystroju i treści, modernizacji strony pod kątem treści, naprawienia występujących błędów i optymalizacji strony pod pozycjonowanie w Google na określone hasła.

Całościowe podejście do modernizacji strony pozwoliło jednocześnie na zaktualizowanie treści całej strony pod kątem oczekiwań firmy jak i zoptymalizowanie jej pod wybrane hasła kluczowe.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. Po 5 dniach od wprowadzonych optymalizacji spośród ok. 60 haseł kluczowych 16 uzyskało pozycję wyższą o jedno do kilkudziesięciu miejsc, w niektórych przypadkach od razu wskakując na pierwszą pozycję:

Pozycjonowanie Websoul


W następnych tygodniach pozycja strony nieustannie rosła. Po dwóch miesiącach od wprowadzenia optymalizacji i zakończeniu czynności po stronie Google strona Nero znalazła się na dwóch pierwszych pozycjach w Google na najbardziej pożądane hasło kluczowe. Pierwsza pozycja to organiczny wynik wyszukiwania, a druga pozycja zawiera dane adresowe, rekomendacje, oraz lokalizację na mapie:

Optymalizacja SEO WebsoulWysokie pozycje w Google przyczyniły się do wzrostu liczby odwiedzin strony. Liczba odwiedzin wzrosła o 61%.

Konsekwentne wprowadzenie optymalizacji pod SEO dało efekty w postaci większej liczby odwiedzin strony przez potencjalnych klientów.

Ale to tylko liczby. Najważniejsze jest to, że obecnie strona internetowa działającej od wielu lat firmy jest odpowiednio wypromowana ułatwiając ludziom znalezienie profesjonalnej pomocy w trudnych momentach.