Podsumowanie

Media: Grono.net

Treść: Aplikacja Społecznościowa

Pośrednie KPI:

  • > 3 000 000 odsłon miesięcznie,
  • > 165 000 użytkowników

 

Aplikacja społecznościowa

 

Szczegóły

Social media - Aplikacje społecznościowe - Grono.net udostępniło zewnętrznym programistom możliwość pisania aplikacji i gier. Przygotowaliśmy na Grono.net aplikację do wypełniania quizów.

Aplikacja zdobyła 2 miejsce na liście najpopularniejszych. Zainteresowanie nią i możliwością tworzenia quizów było ogromne. To doprowadziło do dalszej rozbudowy aplikacji.

Dodana została opcja drukowania quizu, zapisywania go do plików PDF, a nawet wysyłania na komórkę. Z wersji mobilnej quizów korzystało 1984 osób.

Aplikacje korzystały ze wszystkich punktów integracji Grono.net co pozwoliło im zdobyć dużą popularność, a użytkownikom na łatwe dzielenie się wynikami quizów i komentowanie wyników.

W ramach quizów został także opracowany model biznesowy pozwalający na sfinansowanie ich obsługi mimo ogromnych kosztów związanych z hostowaniem i obsługą transferu. Konkurencyjna aplikacja-klon o nazwie Agresty zostały zamknięte na przełomie 2010/2011 z powodu kosztów obsługi, których autorzy nie byli w stanie już dłużej pokryć.

Aplikacja quizy działa dalej na platformie Grono.net, a także na innych portalach: w wersji obsługującej najpopularniejsze w Polsce portale społecznościowe NK.pl i Facebook.com. Powstała też wersja aplikacji przeznaczona dla internautów z Czech, która cieszy się niesłabnącą popularnością.