Zasady pisania postów na Facebooku

Tomasz Smykowski
25.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Prowadzenie firmowego, czy prywatnego profilu na Facebooku jest dość proste, jednak warto wiedzieć, co zrobić, aby posty były atrakcyjne i zwiększyły popularność profilu.

Zasady pisania postów na Facebooku

Zdecydowana większość posiadaczy profilu na Facebooku chciałaby, aby ich posty cieszyły się popularnością – były lajkowane, komentowane, po prostu by żyły. Ta chęć nabiera wymiaru potrzeby, kiedy są to posty na fan page i mają spełniać określone zadania.

Co zrobić, żeby nasze posty były skuteczne?

Zasady pisania postów na Facebooku:

  • Dodawaj zdjęcia – to one przykuwają uwagę do posta. Zdecydowanie bardziej, niż linki, czy nawet filmiki.
  • Zadawaj pytania – fani chętnie podzielą się swoim zdaniem, jeśli ich o nie zapytasz. Posty „żyją” dzięki temu zabiegowi.
  • Proś o lajki – oczywiście nie w stylu „zostaw lajka, pliz”. Postaw w poście tezę i dodaj zdanie „jeśli się ze mną zgadzasz – daj łapkę w górę” lub coś w tym stylu.
  • Pamiętaj o różnych świętach i okazjach – zawsze umieszczaj posty okolicznościowe, dodawaj do nich ankietę, pytaj, czy twoi fani lubią ten dzień, jak go spędzają itp.
  • Aktywność to podstawa.

Przede wszystkim bądź aktywny. Odpowiadaj na komentarze fanów, odwiedzaj ich profile – po prostu żyj, a twój profil będzie żył razem z tobą.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie Twojej strony na Facebooku skontaktuj się z nami: kontakt@websoul.pl


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Firma Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline