Zakładka Instagram na Facebooku – czy warto ją mieć?

Tomasz Smykowski
18.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Strony internetowe umożliwiają dodanie swoich profili w mediach na społecznościowych na stronę główną, czy w kontakcie, aby wszystkie kanały były w jednym miejscu. Czy zatem możemy liczyć na to samo na Facebooku?

Zakładka instagram na facebooku - czy warto ją mieć

Zaraz obok Facebooka jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych jest Instagram. Jest on używany przez miliony osób na całym świecie, co warto wykorzystać w firmowych działaniach marketingowych. W celu zwiększenia konwersji i popularności marki, warto korzystać z obu tych medium jednocześnie. Wystarczy dodać zakładkę Instagram na Facebooku, aby w szybki i skuteczny sposób zwiększyć swoje zasięgi organiczne.

Zakładka Instagram na Facebooku – czy to ma sens?

Codziennie miliony osób korzystają z portali społecznościowych, dlatego też firmy pragnące odnieść sukces powinny zaistnieć w social mediach. Zadbanie o odpowiedni content jest w stanie zagwarantować zwiększenie zasięgów i przebicie się ze swoją ofertą przez coraz większą konkurencję. Bardzo duży potencjał ma Instagram, na którym również warto stworzyć firmowe konto i połączyć je z Facebookiem. Tym bardziej, że tworzenie reklam na Instagramie jest równie łatwe jak w przypadku Facebooka. Użytkownicy portali społecznościowych uwielbiają relacje, a Instagram został wyposażony w narzędzie do ich tworzenia.

W celu połączenia ze sobą obu kont i uzyskania możliwości udostępniania postów z Instagrama bezpośrednio na Facebooku, wystarczy:

  • zalogować się do swojego konta na Instagramie,
  • wejść w opcje POWIĄZANE KONTA i zaznaczyć Facebook,
  • na koniec wystarczy wpisać swoje dane logowania do konta Facebook.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie swoich profili w mediach społecznościowych – napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Instagram Marketing Promocja na Facebooku Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline