Social Media: ekspansja video treści

Tomasz Smykowski
25.05.2018
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Video content to obecnie najpopularniejszy trend w Social Media. Dowiedz się dlaczego warto nagrywać filmy video. Warto mieć je na uwadze przy tworzeniu strategii mediów społecznościowych.

Analizując aktualne trendy w social media zauważamy, że ​​wideo staje się coraz ważniejsze. 90% treści udostępnionych w mediach społecznościowych w 2017 roku to treści wideo. Również wideo na żywo wykonało wielki skok w poprzednim roku. Największym wyzwaniem w filmie jest przyciągnięcie uwagi widza w ciągu pierwszych trzech sekund. Według Kat Hahna, Kreatywnego Stratega Facebooka, marki, które jeszcze nie zawierają wideo w swojej strategii mediów społecznościowych, powinny robić to bezpośrednio. Sam film nie jest strategią, to taktyka. Ważne jest, aby jasno określić cele i nie tylko wykorzystywać wideo do tych celów. Aby wyróżnić się z dużej ilości treści wideo, ważne jest, aby Twoje filmy trafiały do ​​docelowych odbiorców i były wysokiej jakości.

Sprawdź, jakich grup docelowych potrzebujesz i sprawdź, która treść działa najlepiej.
Jednak sposób, w jaki konsumujemy wideo zmienia się zgodnie z Seanem O’Neillem z Adaptly mobile. Wideo jest jednym z najszybciej rozwijających się formatów reklam. Do 2020 r. 80% całego ruchu internetowego będzie składać się z wideo. W końcu zbliża się do rozmowy „twarzą w twarz” . 64% konsumentów twierdzi, że oglądanie filmów marketingowych na Facebooku wpłynęło na ich zakup. Najpopularniejsze 3 kanały udostępniania filmów to Facebook, Instagram Stories i Snapchat.

Więcej można przeczytać tutaj: http://adaptly.com/social-media-marketing-trends-2018-smart-insights/


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Social media a SEO Strategia social media



Darmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline