Reklama na Twitterze – dlaczego warto?

Tomasz Smykowski
23.12.2018
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Social media to doskonałe narzędzie do promocji produktów, usług i marek. Jednym z portali społecznościowych, które stanowi dobry nośnik reklamy, jest Twitter. Jakie są jego atuty?

Reklama na Twitterze

Dlaczego Twitter?

Choć social media kojarzone są głównie z Facebookiem, to w zakresie skuteczności reklamy i promocji Twitter daje porównywalne wyniki. Konto na portalu posiada dziś kilkaset milionów ludzi z całego świata – w samej Polsce jest obecnie około 4 milionów użytkowników tej strony.

Jak pokazują badania, z Twittera korzystają najczęściej ludzie w średnim wieku, o ustabilizowanej sytuacji materialnej, także osoby publiczne. Specjaliści od marketingu zalecają więc przedsiębiorcom założenie profilu firmowego i skorzystanie z tej drogi komunikowania się z potencjalnym odbiorcą usług.

Korzyści z reklamy na Twitterze

Uruchomienie konta na Twitterze, zamieszczanie wpisów, zdjęć, filmów, tworzenie kampanii reklamowych (Twitter Ads) – wszystko to sprzyja budowaniu wizerunku marki w sieci oraz zwiększaniu zasięgów firmy poprzez dotarcie do kolejnych klientów i angażowanie ich w prowadzone akcje.

Na Twitterze jest 2,8 mln Polaków i mniej, bo 1,7 mln Polek. Spędzają tam 12 minut dziennie.

Dużym atutem Twittera jest na pewno indeksowanie go przez Google. Warto także dodać, że przeglądanie wpisów w nim zawartych nie wymaga rejestrowania się, zatem każdy internauta ma pełen wgląd do zamieszczanych tam publicznie treści, również o charakterze reklamowym.

Podsumowanie korzyści:

  1. Dotarcie do atrakcyjnej grupy docelowej
  2. Indeksowanie przez Google
  3. Możliwość prowadzenia konta i reklam
  4. Dostępność treści dla każdego

Jesteś zainteresowana/y reklamą na Twitterze? Napisz do nas na kontakt@websoul.pl !


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

TwitterDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline