Reklama Gillette wywołuje oburzenie wśród mężczyzn – dlaczego?

Tomasz Smykowski
05.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Spotów reklamowych jest mnóstwo – jedne niemal od razu trafiają do odbiorcy, inne wywołują mnóstwo kontrowersji. Stworzenie dobrej reklamy nie należy do zadań najprostszych, aczkolwiek poczucie dobrej estetyki i smaku winno być na pierwszym miejscu. Dlaczego zatem, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, wzbudziła swoją reklamą oburzenie?

Reklama Gillette wywołuje oburzenie wśród mężczyzn - dlaczego?

 

Spot reklamowy „We Believe: The Best Man Can Be” firmy Gillette porusza problem nieodpowiednich męskich zachowań. Piętnuje m.in.

  • przemoc,
  • obojętność na agresję,
  • dyskryminację kobiet.

Nawołuje do zmiany złych wzorców i dawania dobrego przykładu dzieciom. Reklama wywołała jednak sporo kontrowersji i podzieliła widzów.

Przeciwnicy i obrońcy

Wśród komentarzy męskiej części widowni dominuje oburzenie treścią klipu. Odbiorcy zarzucają Gillette uogólnianie problemu, a nawet wyprowadzanie zwyczajnego ataku na mężczyzn. Niektórzy widzowie zachęcają też do bojkotu marki. Zdaniem obrońców, reklama Gillette porusza ważne dla społeczeństwa tematy, a jej przekaz jest uniwersalny – nie ma formy ataku, tylko zachęty do poprawy zachowań.

Reklama Gillette

Opinie na temat spotu są podzielone. Nawołując do zmiany postępowania, Gillette uderzyło jednak w swoich odbiorców bezpośrednio. Reklama ma obecnie ponad 25 milionów wyświetleń na portalu YouTube i ponad milion kciuków w dół. Wiele wskazuje zatem na to, że Gillette zaliczyło marketingowy strzał do własnej bramki.

Jeśli chcesz zlecić prowadzenie profesjonalnej kampanii reklamowej, która zostanie dostosowana do Twoich potrzeb i oczekiwań, napisz do nas na kontakt@websoul.pl


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Firma PR Prowadzenie firmy ReklamaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline