Reklama Facebook: Jaka jest idealna długość tekstu?

Tomasz Smykowski
08.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Facebook, w ostatnich latach, stał się na tyle rozpoznawalną platformą, iż niemal każda marka, czy firma, ma na niej konto. Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób dotrzeć do klienta, aby ten skorzystał z ich usług. Jaka zatem powinna być idealna długość tekstu, aby ten wzbudził zainteresowanie?

Reklama Facebook: Jaka jest idealna długość tekstu?

Publikując reklamy na Facebooku, trzeba przestrzegać limitu znaków dla wpisu. Idealna długość tekstu wpływa na jego czytelność, a tym samym łatwość odbioru.

Długość tekstu

Limit długości tekstu na Facebooku jest stosunkowo duży. Na najpopularniejszym portalu social media, zamieścić można reklamę liczącą nawet 60 tys. znaków. Posty o takiej długości pojawiają są jednak rzadko i nie zachęcają do czytania. Idealna ilość znaków w reklamie na Facebook to zaledwie 40 – 150 znaków. Dlaczego?

Reklama Facebook

Teść udostępnionego na Facebooku linku do reklamy, stanowi jedynie uzupełnienie tzw. meta opisu, pobieranego z witryny w sposób automatyczny. Przeglądając posty z takim linkiem, użytkownicy najpierw zauważają:

  • zdjęcie lub grafikę,
  • meta opis
  • tytuł reklamy.

Dopiero w dalszej kolejności decydują się na przeczytanie treści wpisu, która powinna być bezpośrednio związana z kontekstem udostępnionego linku. Zarówno tytuł, jak i opis można zmienić – elementy te da się podświetlić kursorem, a po kliknięciu dokonać ich edycji.

Sprawdź nasze kampanie na Facebooku

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie swojego profilu na Facebooku – napisz do nas. Mamy w tym doświadczenie i osiągamy najwyższe możliwe wyniki! kontakt@websoul.pl


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Promocja na Facebooku Prowadzenie fanpage Reklama Facebook Reklama w social media Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline