Reklama Facebook: Co to jest Facebook Audience Manager?

Tomasz Smykowski
06.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Nie ulega wątpliwości, że firmy, posiadające konto na Facebooku, są dużo lepiej rozpoznawalne i mogą trafić do większego grona klientów. Czym jest Facebook Audience Manager, i czy jest potrzebny Twojej firmie?

Co to jest Facebook Audience Manager

Facebook to doskonałe źródło informacji na temat użytkowników. Dysponując kontem biznesowym, uzyskać można dostęp do szczegółowych statystyk na temat własnych odbiorców. Dotyczy to zarówno danych demograficznych czy zainteresowań, jak i osobistych upodobań sprofilowanych użytkowników.

Analiza społeczności

Facebook Audience Manager to narzędzie wewnętrzne Facebooka, dostępne z poziomu konta biznesowego. Pozwala na analizowanie społeczności z podziałem na określone grupy docelowe, np. wszystkich użytkowników lub osób, które polubiły stronę. Zebrane w ten sposób dane w dużym stopniu zwiększają efektywność realizowanych kampanii reklamowych.

Facebook Audience Manager

Statystyki grupy odbiorców sprawdzić można w usłudze Facebook Audience Insights, nazywanej też menadżerem odbiorców. Uzyskane informacje mogą dotyczyć m.in.

  • aktywności w portalu,
  • lokalizacji,
  • poziomu wykształcenia,
  • nawyków zakupowych,
  • ulubionych kategorii tematycznych,
  • zajmowanych stanowisk pracy.

Grupa powinna liczyć przynajmniej tysiąc osób – w przeciwnym wypadku informacje nie będą się wyświetlały.

Jeśli chcesz zlecić prowadzenie profesjonalnej kampanii reklamowej, która zostanie dostosowana do Twoich potrzeb i oczekiwań, napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Promocja na Facebooku Reklama Facebook Reklama w social media Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline