Prawdziwa (i ukryta) wartość social media

Tomasz Smykowski
29.04.2013
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Jeśli koncentrujesz się na lajkach i szerach to robisz to źle. Zobacz gdzie jest prawdziwa wartość social media dla firmy.

Krista Neher, autorka bestselleru Social Media Boot Camp, pracująca dla Procter and Gamble a od 2008 roku prowadząca własną firmę doradczą szkolącą agencje marketingowe z social media podzieliła się ostatnio spostrzeżeniami na temat budowania prawdziwej wartości dla firmy w social media.

Prawdziwa wartość social media / Websoul

Uważa ona, że koncentracja na lajkach to zupełnie nieporozumienie jeśli chodzi o prawdziwy social media marketing. Podaje przykład dealera samochodowego, od którego nie chce dostawać regularnie informacji z fanpage’a. A jednak taki dealer ma możliwość zdobywania nowych klientów przez social media. Jedyna droga to dołączyć do istniejących już konwersacji o samochodach. Krista podaje przykład jak to zrobić, ale co najważniejsze zastrzega, że większość konwersacji w social media dzieje się za zamkniętymi drzwiami: na prywatnych profilach. Trudno więc mierzyć efekty przez mierzenie ilości wspomnień o firmie w sieci. Można mierzyć efekty pytając się klientów skąd dowiedzieli się o firmie, jednak nie zawsze dane te wystarczą, aby odróżnić „naturalnych” poleconych od „wspartych” poleconych. Dlatego może tak trudno jest firmom mierzyć zwrot z inwestycji w social media i skupiać się na tym, co mierzalne, chociaż niemiarodajne.

Polecam lekturę całego artykułu „Prawdziwa (ukryta) wartość social media„.

 


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Agencja social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline