Kupony Adwords

Tomasz Smykowski
11.01.2015
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Jak zdobyć kupon Adwords? Jak go dobrze wykorzystać? Dowiedz się teraz!

Kupony Adwords można uzyskać na wiele sposobów. Google wysyła je firmom, które zarejestrowały się w Google Maps, są firmy, które jako partnerzy Google dają takie kupony swoim klientom np. niektórzy dostawcy domen. Czasem Google daje również kupony dla użytkowników, którzy dawno nie korzystali z Google Adwords.

Najbardziej popularne są kupony „startowe”. Trzeba spełnić parę wymagań, aby móc z takiego kuponu skorzystać. Trzeba założyć konto Google Adwords. Konto musi być nowe. Po założeniu konta trzeba zasilić je tak, aby wydać w ciągu miesiąca 100 zł. Po doładowaniu konta w opcjach płatności podajemy kod rabatowy. Gdy zostanie przyjęty mamy 30 dni na wydanie 100 zł. na reklamę z własnych pieniędzy. Gdy pieniądze te zostaną wydane Google doładowuje konto kwotą np. 250 zł. Razem więc z wpłacenia 100 zł mamy 350 zł. na reklamę.

Korzystanie z kuponów rabatowych nie zdaje się wpływać na efektywność kampanii. Nie ogranicza również żadnych funkcji konta. Możemy więc tworzyć reklamy tekstowe w Google, reklamy typu display, reklamy wideo, czy też remarketingowe, chociaż z tymi ostatnimi jest trudniej z powodu nowości konta.

Używając kuponu tak jak każdy inny użytkownik Adwords mamy dostęp do infolinii, gdzie konsultanci Google podpowiedzą nam jak stworzyć kampanię o A do Z. Także do wypróbowania tej metody reklamy nie potrzebujemy zatrudniać zewnętrznej firmy. Docelowo jednak dobrze jest zlecić to firmie, ponieważ będzie ona w stanie zoptymalizować kampanię tak, aby dawała pożądane rezultaty.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Google AdwordsDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline