Jak dodać przycisk kup teraz na Facebooku i czy warto mieć tę funkcję na swojej stronie?

Tomasz Smykowski
19.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Facebook umożliwia stworzenie profilu, na którym, za pomocą jednego przycisku, użytkownik z łatwością może dokonać zakupu danego produktu. Sprawdź jak łatwo można skorzystać z tej opcji!

Jak dodać przycisk kup teraz na facebooku

Przedsiębiorca prowadzący firmową stronę na Facebooku jak najbardziej powinien umieścić na niej przycisk wezwania do działania, czyli KUP TERAZ. Dzięki temu potencjalni klienci będą świadomi tego, gdzie dokładnie mogą dokonać zakupu.

Jak dodać przycisk kup teraz na fb?

W celu dodania przycisku KUP TERAZ na swojej firmowej stronie na Facebooku, należy najpierw zalogować się do niej.

  • Jeśli nigdy wcześniej nie były dodawane żadne wezwania do działania na stronie, to w pierwszej kolejności należy kliknąć w niebieski prostokąt z nazwą DODAJ PRZYCISK.
  • W przypadku posiadania jakiegoś wezwania do działania, należy na niego kliknąć i wybrać opcję EDYTUJ PRZYCISK.

Po wybraniu edycji przycisku na stronie i pojawieniu się białego okna, trzeba zaznaczyć na dole strony przycisk INNE OPCJE. Potem należy rozwinąć opcję DOKONAJ ZAKUPU LUB PRZEKAZ DATEK, po czym kliknąć w opcję KUP TERAZ. Na koniec należy wpisać adres URL do podstrony, na której prowadzona jest sprzedaż i zapisać zmiany. Od tej pory obok przycisku WYŚLIJ WIADOMOŚĆ, będzie znajdował się także przycisk KUP TERAZ.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie profilu na Facebooku swojej firmy oraz zwiększyć zasięg strony – napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Marketing Promocja na Facebooku Prowadzenie fanpage Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline