Jak dodać jednocześnie film i zdjęcia na Facebooku?

Tomasz Smykowski
14.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas lubi rzeczy ładne i przyciągające wzrok, dlatego wiele firm czy użytkowników mediów społecznościowych chętniej wybiera dodanie zdjęcia lub filmu, niż treści. Sprawdź, czy można połączyć te dwie opcje!

Jak dodać jednocześnie film i zdjęcia na Facebooku

Publikowanie postów na Facebooku wyłącznie z samą treścią jest znacznie mniej efektywne niż dodanie wpisu ze zdjęciem i klipem wideo. Chociaż oficjalnie na portalu tym nie ma możliwości dodawania filmów i zdjęć jednocześnie, to istnieje na to skuteczny sposób. Nie trzeba przy tym korzystać z karuzeli ani też kanwy.

Jak dodać jednocześnie w poście na Facebooku film i zdjęcia?

W celu opublikowania posta na Facebooku zawierającego zarówno zdjęcie, jak i wideo, należy skorzystać z aplikacji mobilnej.

  • Pierwszym krokiem jest wejście na fanpage z poziomu aplikacji mobilnej Facebook.
  • Następnie należy kliknąć w przycisk „publikuj” znajdujący się pod cover photo.
  • Kolejnym krokiem jest wybranie z menu publikacji sekcji „aparat”, po czym należy znaleźć ikonę galerii zdjęci i kliknąć w nią ją, udostępniając portalowi swoją galerię.
  • Po wybraniu zdjęcia czy też klipu wideo, należy kliknąć przycisk „dalej” i powtórzyć całą operację od początku w celu dodania kolejnych materiałów.
  • Po załączaniu wszystkich filmów i grafik, należy kliknąć w przycisk „kontynuuj” i opublikować swój post.

Chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie swoich kanałów w mediach społecznościowych i dotrzeć do rzeszy fanów? Napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Promocja na Facebooku Prowadzenie fanpage Social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline