Czym powinien się wyróżniać post sprzedażowy?

Tomasz Smykowski
15.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Stworzenie dobrego postu sprzedażowego, wbrew pozorom, nie jest takie proste. Aby zainteresować potencjalnego klienta, trzeba pamiętać o spełnieniu kilku ważnych rzeczy – począwszy od jakości, na treści skończywszy.

Czym powinien wyróżniać się post sprzedażowy na Facebooku?

Od jakości postów publikowanych na portalach społecznościowych takich jak Facebook zależeć będzie to, jak bardzo ich użytkownicy będą zaangażowani. Z całą pewnością warto wykorzystać potencjał drzemiący w social mediach, przygotowując odpowiednie wpisy sprzedażowe na fanpage’a. Jak to osiągnąć?

Czym powinien się wyróżniać post sprzedażowy?

Od tego w jaki sposób zostanie napisany post sprzedażowy, zależeć będzie to czy potencjalny klient zainteresuje się danym produktem/usługą i zdecyduje się na jego zakup.

  • Post sprzedażowy musi przyciągać uwagę.
  • Każdy post powinien mówić coś o marce – zawierać coś prowadzącego bezpośrednio do sprzedaży lub pomagającego rozwijać wizerunek wzmacniający sprzedaż.
  • Posty sprzedażowe powinny być unikalne, ale język komunikacji naturalny i przyjazny dla odbiorców. Poprawność językowa jest obowiązkowa.
  • Post musi być widoczny.
  • Trwożąc wpis o charakterze sprzedażowym, należy dostosować jego formę do celów. Formaty powinny z kolei być stosowane świadomie.
  • W postach należy oznaczać swoje produkty.
  • Posty zawierające linki do sklepu powinny być promowane.
  • Treści w postach powinny być zróżnicowane.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie profilu na Facebooku swojej firmy – napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Facebook Facebook dla początkujących Promocja na Facebooku Prowadzenie fanpage Reklama Facebook Reklama w social mediaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline