5 rzeczy, które powinny posiadać ulotki reklamowe

Tomasz Smykowski
23.02.2019
Agencja Social Media Websoul CEO - F

Każda firma, czy rozwijający się biznes posiada własne ulotki reklamowe, służącego do zachęcenia klienta, aby skorzystał z danej oferty. Jak zrobić ulotkę, aby potencjalni klienci chcieli zapoznać się z jej treścią? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

5 rzeczy które powinny posiadać ulotki reklamowe

Ulotki reklamowe służą do zachęcenia innych osób do skorzystania z usługi lub zakupu określonej rzeczy.

Jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana ulotka?

Przygotowując ulotkę reklamową trzeba mieć na uwadze, że musi ona przedstawiać pewną wartość, tak aby osoba, która weźmie ją do ręki zapoznała się z jej treścią, a nie od razu wyrzuciła ją do kosza. Dlatego ulotka powinna:

  • zostać wykonana według wcześniej zaplanowanej i przemyślanej koncepcji, tak aby stanowiła realną wartość dla potencjalnego klienta. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład połączenie ulotki z kuponem rabatowym.
  • posiadać dobrze sformułowane i chwytliwe hasło. Nie zaleca się używania oklepanych sformułowań typu „najlepsza oferta” czy „atrakcyjna propozycja”.
  • zawierać tylko naprawdę niezbędne informacje o firmie i reklamowanej rzeczy. Ulotki reklamowe to nie katalogi reklamowe, gdzie akceptowalna jest duża ilość informacji.
  • być dobrze wykonana. Mowa tu oczywiście o jakości papieru, druku i szacie graficznej. Trzeba pamiętać, że te elementy mają wpływ na to jak dana osoba, która otrzyma ulotkę oceni naszą firmę.
  • mieć określony termin ważności, bądź określone wezwanie do działania. Przykładowo „ Przyjdź i odbierz niespodziankę”, „ Zadzwoń i zarezerwuj wizytę – kupon rabatowy ważny do…”. Wtedy nie tracimy klientów, którzy wstępnie są zainteresowani naszą usługą, czy zakupem rzeczy.

Wieloaspektowość – klucz do sukcesu

Jak widać, aby ulotki odegrały swoją rolę skutecznie i potencjalni klienci po nie sięgali, należy podejść do tematu wieloaspektowo. Każdy czynnik wymieniony powyżej jest ważny, dlatego należy go szczegółowo przeanalizować przed przystąpieniem do wykonania ulotki.

Jeśli chcesz zlecić profesjonalne zaprojektowanie ulotek reklamowych – napisz do nas na kontakt@websoul.pl.


Tomasz Smykowski
Tomasz Smykowski - fascynuję się social media od dawna. W 2007 roku porzuciłem pracę programisty i redaktora, by zająć się social media marketingiem zawodowo. Jeśli interesujesz się marketingiem, to pewnie będziesz stałym czytelnikiem.

Firma Marketing Obsługa klienta ReklamaDarmowe treści od Websoul
Chcesz dostawać za darmo artykuły, case'y, raporty i promocje od Websoul? Zapisz się na nasz newsletter:

Masz pytanie?
Zadzwoń teraz:
523 070 660
Od poniedziałku do piątku: 8-16

Albo napisz: kontakt@websoul.pl

Przewiń do góry


Inline
Inline